ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش عکاسی ابرهای پودری زیبا توسط دینا بلنکو

آموزش عکاسی

میخواهیم عکاسی خلاقانه دیگری از دینا را به شما آموزش دهیم. در این تکنیک عکاسی از ابرهای پودری نمایش داده می شود. این عکاس مشهور به شما نشان می دهد که چطور از عکس خودش با نام «آشپزخانه درهم و برهم» عکس گرفته و یک راه واقعا عالی برای ثبت ابرهای پودری زیبا کشف کرده است. تعجب برانگیز است که بگوییم این روش عکاسی فوق العاده آسان است! ادامه این مطلب را بخوانید، از آن الهام بگیرید، و لذت ببرید.

درباره این عکاس مقاله های دیگری نیز در ساین ما موجود است. همانطور که میدانید «دینا بلنکو یک عکاس اجسام بی جان خلاق اهل روسیه و یکی از عکاسان برجسته فوق العاده موفق ۵۰۰px است. تصاویر هنری او داستان های جادویی پشت اشیاء روزمره بی جان را ثبت می کنند.»

 

این عکاس میگوید: امسال، من فرصت شادی بخش دیدن هولی، فستیوال رنگ ها، را در شهر خودم داشتم. انفجار رنگ های پودری آنقدر جذاب و الهام بخش به نظر می رسید که من چند بسته برای نیازهای عکاسی از اجسام بی جان نگه داشتم.

مطلب مرتبط:
انواع ابزارهای نورپردازی استودیویی و تاثیر آنها در پرتره

این عکاس اضافه میکند که : من دریافتم که تنها پخش کردن این پودر رنگی در هوا راه بسیار هوشمندانه ای برای گرفتن یک عکس نیست – من به سختی می توانستم آن را کنترل کنم، اغلب دست خودم در کادر می افتاد، و ایجاد یک ابر زیبا از رنگ غیر ممکن بود. بنابراین من شروع به گشتن به دنبال یک راه قابل کنترل تر کردم و آن را به شکل یک پمپ دوچرخه قدیمی پیدا کردم (من آن را از یک قفسه در انبار برداشتم و متعجب بودم که این از کجا آمده است، من تا به حال حتی یک دوچرخه هم نداشته ام).

 

شاید باور شما نشود اما من دو تصویر بالا را با استفاده از پمپ و پودر هولی گرفتم، اما هیچ عکس پشت صحنه ای نگرفتم. پس از این اتفاق بود که تصویر دیگری را با استفاده از همین تکنیک به طور ویژه برای این آموزش بگیرم. بیایید ببینیم این کار به صورت گام به گام چگونه انجام می شود.

طرح اولیه این پروژه

اول از همه، بیایید یک طرح اولیه با ترکیب بندی تقریبی ایجاد کنیم تا بفهمیم چه مواردی را باید آماده کنیم و قصد داریم آنها را به چه ترتیبی قرار دهیم.

لوازم صحنه عکاسی این پروژه خلاق

مهم ترین مواردی که شما نیاز خواهید داشت عبارتند از: یک پمپ دوچرخه (۱)، لوله سیلیکونی (۲)، و یک مخروط کاغذی (۳).

مطلب مرتبط:
آموزش عکاسی از مسیر حرکت ماه در یک عکس

پمپ من بسیار قدیمی است و اصلا قشنگ نیست، اما با این حال کار می کند، بنابراین چه اهمیتی دارد که چطور به نظر می رسد! لوله سیلیکونی را از نزدیک ترین داروخانه خریدم، و مخروط های کاغذی را خودم با استفاده از کاغذ ضخیم درست کردم … فقط مطمئن شوید که آنها را زیاد پهن (گشاد) درست نکنید.

 

یکی از موارد مفید دیگر سیم (۴) است: سیم بهتر از نخ یا حتی نخ ماهیگیری است، چون نصب کردن و تنظیم آن بسیار آسان تر است. لوازم مورد نیاز دیگر (۵) اجسام بی جان ما هستند، از جمله آرد که قرار است از آن برای ایجاد یک ابر استفاده کنیم.

لوله سیلیکونی را به پمپ وصل کنید، یک مخروط کاغذی به انتهای دیگر آن اضافه کنید، مخروط را با آرد پر کنید، و کار تمام است. ما آماده عکاسی هستیم!

عکس آزمایشی

بسیار خب، وقت آن است که یک عکس آزمایشی بگیرید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند. من یک فلاش را در سمت چپ (من از همان تنظیماتی که برای پاشیدن قهوه و… به کار بردم استفاده کردم: قدرت ۱/۸ تا ۱/۱۲۸ برای ارائه یک پالس بسیار کوتاه که حرکت را ثابت یا فریز خواهد کرد، و تنظیم بر روی حالت RPT برای گرفتن چند عکس در یک ردیف) و یک رفلکتور بزرگ را در سمت راست قرار دادم.

ترکیب بندی در این پروژه

میخواهیم درباره ترکیب بندی در این پروژه توضیحاتی بدهیم. برای این که یک همزن دستی، فنجان کیک و پوسته های تخم مرغ به حالت پرواز درآیند، من آنها را بر روی یک سیم آویزان کردم. این سیم بسیار نازک است، بنابراین بعدا حذف آن در پس مرحله ویرایش هیچ مشکلی نخواهد داشت. فقط مطمئن شوید که همه چیز ثابت و بی حرکت است.

عکاسی

حالا، آیا ترکیب بندی خود را دوست دارید؟ آیا مطمئن هستید؟ من این سوال ها را می پرسم چون خودم فکر می کردم مطمئن بودم، اما در پایان مجبور شدم در مرحله ویرایش کمی ترتیب آن را تغییر دهم (و ترجیح می دهم از آن کار اضافی اجتناب کنم).

مطلب مرتبط:
آموزش عکاسی با تلفن همراه در منزل؛ سایه، نقش‌مایه، رنگ، خلاقیت و… (قسمت دوم)

اگر از آن راضی هستید، مخروط کاغذی را با آرد پر کنید، پیستون را فشار دهید، و عکس بگیرید! شما می توانید از ریموت کنترل استفاده کنید یا از یک دستیار بخواهید شاتر را فشار دهد.

حال به قسمت جذاب پروژه رسیدیم. این بخش مورد علاقه من است! از آن لذت ببرید

از آنجا که من برنامه ریزی کرده بودم که یک زرده تخم مرغ در حال سقوط (ریختن) را به این عکس اضافه کنم، بعد از این که کارم با پودر تمام شد تمام وسایل را جمع کردم و از چندین زرده تخم مرغ در همان پس زمینه و با همان نور عکس گرفتم.

مرحله ویرایش این پروژه

اکنون ما می توانیم زیباترین ابر را انتخاب کرده و عکس را کمی ویرایش کنیم.

من وقتی همه سیم ها را حذف کردم، متوجه شدم که فضای کافی برای زرده تخم مرغ در حال سقوط ندارم، بنابراین پوسته تخم مرغ سمت راست را کمی بالا بردم تا زرده تخم مرغ را در فضای خالی اضافه کنم. من کمی ابر آردی بیشتر نیز اضافه کردم و تصویر را کراپ کردم.

مطلب مرتبط:
7 نکته مهم در عکاسی از نوزاد

 

حال پروژه به سرانجام ریده است. نتایج نهایی را در زیر ببینید:

 

من فرض می کنم که شما می توانید از این ترفند با هر نوع پودری که پیدا می کنید، استفاده کنید: آرد، پودر هولی، سایه چشم، ادویه جات، و غیره. فقط آن را از آتش دور نگه دارید (پودر اسپری شده به شدت قابل اشتعال است) و لذت ببرید!

امیدوارم بتوانید از این آموزش الهام بگیرید و نتایج مشابهی بگیرید.

منبع

برگرفته از: ۵۰۰px

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا شکل زیر را با استفاده از اعداد به ترتیب از چپ به راست بنویسید (ضد اسپم)