ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ارزیابی کلی دوربین Sony DCR-HC38

ارزیابی سونی

در این پست از سایت عکاسی برای شما کاربران عزیز قصد داریم تا یکی از محصولات کمپانی سونی را که یکی از بزرگترین تولید کنندگان در عرصه دوربین عکاسی و فیلم برداری است را نقد و بررسی کنیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد.

در ابتدا باید بگوییم کمپانی سونی دوربین فیلم‌برداری خود را با نام DCR-HC38 miniDV را به بازار  رونمایی کرد. این دوربین زیبا به مشخصه‌هایی مانند CCD نوع Advanced HAD با اندازه 1.6 اینچ و K340 پیکسل موثر مجهز شده می باشد  که جزییات را به بهترین شکل ممکن و با شفافیت و وضوح خوبی ارائه می‌نماید (حداکثر تا 500 خطر افقی). زوم اپتیکال 40 برابر و صفحه نمایش لمسی 2.5 اینچی از دیگر ویژگی‌های این دوربین جالب به شمار می‌روند. دوربین فیلم‌برداری سونی مدل HC38 به اجزای اپتیکی Carl Zeiss، CCD با رزولوشن بالا و عمر باتری خوب و طولانی مجهز شده می باشد.در ادامه سعی خواهیم کرد بررسی کوتاهی بر روی این دوربین زیبا داشته باشیم.
گفتنیست  دوربین فیلم‌برداری سونی مدل HC38  بر اساس فرمت miniDV کار می‌کند. این فرمت یکی از سه فرمت مرسوم در دوربین‌های دیجیتال است که برای ضبط صدا و تصویر کارآمد عمل می‌نماید.

مطلب مرتبط:
GoPro HERO با بدنه ای مستحکم و طراحی یکپارچه

بهتر است بدانید زوم اپتیکال 40 برابر دوربین فیلم‌برداری سونی مدل HC38  نیز در نزدیک‌تر کردن هر چه بیش‌تر فاصله‌ها بسیار موثر می باشد. علاوه بر این، توانایی زیاد کردن زوم دیجیتال نیز (2000 برابر) به شفاف کردن هر چه بیش‌تر تصویر با کم‌ترین میزان اعوجاج کمک می کند. لنزهای Carl Zeiss نوعی پوشش اپتیکال ارائه می‌کنند که در تصاویر با کنتراست بالا کارآمد می باشد. به این صورت، رنگ‌ها از اشباع خوبی برخوردار خواهند شد و کیفیت خوبی خواهند داشت.

در ادامه باید بگوییم ، USB مشخصه پخش مجدد تصویر و سیستم عکاسی در شب به همراه مادون قرمز (NightShot Plus Infrared System) از قابلیت‌های کارآمد دیگری می باشند که می‌توانیم به آن‌ها اشاره کنیم. سیستم عکاسی در شب به همراه مادون قرمز برای عکاسی در نور کم و داشتن فیلم‌هایی طبیعی و باکیفیت به کار می‌رود.

 

شایان ذکر است دوربین فیلم‌برداری سونی مدل DCR-HC38 به لرزش‌گیر الکترونیکی (EIS) مجهز می باشد. عملکرد این لرزش‌گیر با کم کردن تعداد پیکسل‌هاست که البته، با این کار کیفیت تصویر پایین می آید. البته پیش‌نهاد می‌شود با لرزش‌گیر اپتیکال کار شود. دوربین فیلم‌برداری سونی مدل HC38 قادر است با زاویه وایدی حداکثر تا 52 درجه کار کند که برای یک دوربین فیلم‌برداری بالاتر از حد متوسط می باشد.

مطلب مرتبط:
معرفی دوربین فیلمبرداری Panasonic VDR-D50

مشخصات دوربین فیلم‌برداری سونی HC38

از ویژگی های مهم و بارز دوربین فیلم‌برداری سونی مدل HC38 می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• 1-زوم اپتیکال 40 برابر
•2 -زوم دیجیتال 2000 برابر
• 3-صفحه نمایش لمسی 2.5 اینچی
•4- CCD نوع Advanced HAD با اندازه 1.6 اینچ و K340 پیکسل موثر
•5- اجزای اپتیکی Carl Zeiss
•6- سیستم عکاسی در شب به همراه مادون قرمز (NightShot Plus Infrared System)
•7- لرزش‌گیر الکترونیکی (EIS)
• 8-عمر باتری خوب و طولانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا شکل زیر را با استفاده از اعداد به ترتیب از چپ به راست بنویسید (ضد اسپم)