ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

با دوربین موبایل برای عکاسی به خیابان بزنید

۵۸۵۵۰۲fab1775-adorama
ب

برای عکاسی خیابانی لازم است ابزار لازم و توانایی عکاسی لازم را دیده باشید. با این حال نیازمند توانایی های خاصی بتوانید از غریبه ها عکاسی کنید.  همچنین عکاسی خیابانی نیاز مند مشاهده است. مشاهده اتفاقاتی در خیابان می افتد و یا اتفاقاتی که در لایه های زیرین آن اتفاقات نهفته است.
در این آموزش ما زوایای مختلف عکاسی خیابانی را بررسی می‌کنیم. اگر میخوای در عکاسی از افراد ساختمان ها و خیابان موفق باشید این توصیه ها را امتحان کنید.

ترس از ناراحتی سوژه های خیابانی در عکاسی خیابانی امری عادیست.  کم نیستند مردمی که دوست ندارند در تصویر شما باشند.  وظیفه شما عکاس خیابان این است که به آنها اطمینان دست نخواهید زد. با این کار اندکی از نگرانی آن‌ها خواهید کاست.

با این وجود استفاده از تلفن همراه برای عکاسی فرصت مغتنمی است تا راحتی سوژه های خیابانی را جلب کنند. در این مقاله به تکنیک هایی درباره استفاده از تلفن همراه در عکاسی خیابانی خواهیم پرداخت.

مطلب مرتبط:
۷ عمل متداول که شما را به عکاس بهتری تبدیل خواهد کرد

 

 

پایین را نگاه کنید

 

عکاسی خیابانی تنها کسی از سطح چشمان شما نیست. سوژه های فراوانی از جمله پترن ها، تکسچر ها و خطوط و سایه ها میتوانند در پیش پای شما قرار داشته باشند.
ضرری ندارد که برای یافتن این سوژه ها پایین را نیز نگاه کنید.

این کار باعث جلب اعتماد مردم نیز خواهد شد. و به آن‌ها خواهید فهماند که قصد سوء استفاده از تصویر آنها را ندارید.
نگاه کردن به پایین فرصت های ترکیب بندی جدیدی را برای شما ایجاد می کند. از این فرصت ها براحتی دست نکشید.

نگاه کردن به بالا.

 

همانطور که در نگاه کردن به پایین گفتیم فرصت ها همیشه درسطح چشمان شما نیست. تصور اینکه نگاه کردن به بالا چه فرصت هایی برای شما ایجاد می کند باور نکردنیست. در لند اسکیپ های شهری سوژه های زیادی در فضای بالای سر شما وجود دارد. با نگاه کردن به بالا میتوانید از امتیاز خطوط نورها و پترن ها استفاده کنیم. همانند تصویر بالا می توانید با نگاه کردن به بالا سوژه های مملو از عناصر مختلف عکاسی بیابید. در تصویر بالا انعکاس پنجره مقابل و تجمیع آن با خطوط پنجره‌های ساختمان اصلی سوژه مناسبی برای یک عکس شهری پدید آورده است.

مطلب مرتبط:
افزایش تعداد دوربین های موبایل تاکجا؟

ابزار های مناسب

 

با گذشت زمان و افزایش مهارت های خود در عکاسی شهری با موبایل می توانید ابزارهای مناسبی نیز برای این منظور خریداری کنید.
شاید اولین ابزارهایی که مورد نیاز شما خواهد بود لنز های اضافه شونده هستند.

 

 

 

حرف آخر

به خیابان زدن و تهیه عکس از افراد غریبه و مکانهای غریب می تواند استرس زا و البته لذت بخش باشد. با رعایت توصیه های این مقاله می توانید از نگرانی های خود بکاهید و لذت بیشتری از این سبک عکاسی کنید. نتیجه این‌که فرصت های عکاسی را تنها درسطح چشمان خود نجوید.

 

 

مولف: مجتبی صدیق

[avatar user=”admin” /]

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا شکل زیر را با استفاده از اعداد به ترتیب از چپ به راست بنویسید (ضد اسپم)