ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

تصویر اولین سلفی تاریخ

تصاویر سلفی امروزه شهرت فراوانی پیدا کرده است. با اینحال در گذشته این نوع تصاویر شهرتی نداشت و اگر عکاسی به این نوع تصویر اقدام میکرد هرگز مورد توجه قرار نمیگرفت . شاید بتوان گفت که اسکار گوستاو رجی‌لندر عکاس سوئدی که در تکنیک فوتومونتاژ تخصص بالایی داشت، اولین فردی است که در تاریخ از خود عکس سلفی گرفته‌است. با این وجود تصویر ایشان تا مدتی قبل مورد استقبال قرار نگرفته بوده است.

براساس گزارشی از ميل‌آنلاين، به احتمال بسیار زیاد اولين عكس سلفي كه در تاريخ به ثبت رسيده، در حراجي با قيمت 70 هزار پوند به فروش رسيده است. اين تصویر جالب، پرتره اي است كه رجي‌لندر در دهه 1850 از خود به ثبت رسانده‌است، بیشک آغاز جنوني مدرن را در 200 سال پيش، پيشگويي كرده‌است.

باید توضیح دهیم که اين تصوير در آلبوم عكسي از مجموعه عكسهاي اين عكاس سوئدي كشف شده‌است. در ابتدای قضیه كسي از ارزش حقيقي اين آلبوم اطلاع دقیقی نداشت و فروشنده آن قصد داشته آن را به قيمت تنها 100 پوند بفروشد.

مطلب مرتبط:
آموزش ایجاد لبخند طبیعی در کودکان

در مورد عکاس این تصویر باید بگوییم که رجي‌لندر كه پيش از عكاسي، در كشيدن پرتره تبحر داشت، به خاطر مهارتش در فوتومونتاژ به شهرت رسيد. وي اين آلبوم را در قرن نوزدهم كاپيتاني به نام جورج برونينگ فروخت و اين آلبوم در خانواده خريدار دست به دست شد.

گفته مي‌شود تصويري كه در اين آلبوم از خود عكاس ديده مي‌شود، به احتمال بسیار زیاد اولين عكس سلفي است كه در جهان به ثبت رسيده‌است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا شکل زیر را با استفاده از اعداد به ترتیب از چپ به راست بنویسید (ضد اسپم)