ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

دوربر کردن تصاویر با یک کلیک در فتوشاپ های آینده

petapixel

همانطور که میدانید بریدن اطراف یک تصویر به معنی جداسازی بخشی از یک تصویر از پس‌‌زمینه آن است. اینکار در ویرایش تا حدودی سخت و دشوار است. و تقریبا حوصله بر ترین مرحله ویرایش است. حالا ادوبی کم کم به کمک شما خواهد آمد. این غول نرم افزاری آخرین ورزن فتوشاپ را به قابلیتی توانمند کرده است که در ادامه به ان میپردازیم. همانطور که گفتیم بخش بررسی ها کمپانی ادوبی بر روی عده ای از خصوصیت های ادیت تصویر و فیلم تلاش مناسبی نموده است و نتایج خوبی هم گرفته است، و تا آنجایی که ما می دانیم، تازه ترین بررسی ها آنها امکان دارد در ادیت تصویر انقلابی به پا کند.فتوشاپ پیش از این هم کارهای فوق العاده ای برای انسان انجام داده بود. حالا فرض کنید که فتوشاپ بتواند به طرز خودکار سوژه های پیچیده را در عرض چند ثانیه برای شما بُرش بزند، مهم نیست پس زمینه چه باشد… و برای این معجزه هیچ ابزار قلم مویی نیاز نیست. از اینرو در آینده ای نزدیک تعویض پس زمینه یا دشوارترین انتخاب ها (Select)، مانند مو های پراکنده در عکاسی پرتره، به سادگی انجام خواهد پذیرفت.

مطلب مرتبط:
اپلیکیشن عکاسی Retrica؛ ویرایش عکس‌های قدیمی در عصر مدرن

 

ضعف دوربر کردن در فتوشاپ

اگر به حجم بالای پلاگین های انتخاب برای فتوشاپ نگاه کنیم درمی یابیم که فتوشاپ خیلی در این زمینه خوب عمل نکرده است. از اینروست که شرکت های ثانویه قدم در این راه گذاشته اند. همانطور که گفتیم ابزارهای انتخاب (Selection) ادوبی انتقاد های فراوانی شده است – مخصوصا محیط تازه Select و Mask – با اینحال این تیم تحقیق تصمیم گرفته است همه مخالفان خود را ساکت کند. ادوبی با بهره برداری از یک روند دو بخشی که شامل یک «شبکه رمزگذار-رمزگشای کانولوشن عمیق» و یک «شبکه کانولوشن کوچک» است، توانایی این را دارد هر سوژه ای را از مقابل هر پس عرصه ای به سادگی و با دقت بُرش بزند (cut کند).

 

 

بازهم باید در اینجا یادآوری کینم  که این برنامه ۱۰۰% نرم افزار محور است؛ و به هیچ سیستم دوربین دوتایی، نمایشگر سبز، یا ترفند انتخاب دستی برای کار کردن نیاز ندارد. در مثال پایین، تصویر اصلی در منتهای سمت چپ است، عکس ها دوم و سوم از روش های رقیب استفاده می کنند، و تصویر منتهای سمت راست ماسک بوجود آمده به وسیله نرم افزار ادوبی است:

مطلب مرتبط:
آموزش خلق تصاویر ۳۶۰ درجه با موبایل

 

اگر به تصاویر نگاه کنیم دقت نمایش داده شده در اینجا و در مثال های بعدی در مقاله بررسی کامل قابل توجه و زیاد است. موی ظریف از پس عرصه های پیچیده و حاوی رنگ شبیه به با دقت دیوانه کننده ای برش داده شده، و نهایتا بدین شکل مطرح شده است که سیستم ادوبی از هر روش نبردی دیگری پیشی گرفته است.
این الگوریتم قابلیت آموزش داشته است. از اینرو تیم بررسی روش خود را برای ۱۰۰۰ تصویر آزمایشی به کار بردند، بعد از این که شبکه های عصبی خود را با یک سری داده تشکیل شده از ۴۹۳۰۰ تصویر آموزش دادند، نهایتا بدین شکل مطرح شده است که الگوریتم به خوبی آموخته است.
همزمان با اینکه ما هیچ فرضیه ای نداریم که این بررسی ها چه موقع راه خود را به ورژن آتی فتوشاپ یا After Effects باز خواهد کرد، با اینحال تاثیر انتخاب خودکار (automatic selection) بسیار دقیق و ابزار ماسک کردن را نباید دست کم گرفت. منتظر پیشرفت های باورنکردنی ادوبی در ماه ها و سال های آتی خواهیم بود.
نویسنده: DL CADE
منبع: petapixel

مطلب مرتبط:
با اپلیکیشن MuseCam؛آیفون خود را یک DSLR کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا شکل زیر را با استفاده از اعداد به ترتیب از چپ به راست بنویسید (ضد اسپم)