ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

سفر ابرقهرمان ها به تاریخ به کمک تصاویر

joker
ب

 

در ابتدا باید بگوییم ادغام کردن واقعه‌هایی که در دوران مختلف تاریخی اتفاق می‌افتند، یا جابه‌جا کردن شخصیت‌ها در خط زمانی، یکی از تم‌های رایج داستان‌پردازی می باشد. در تخیل نویسنده‌ای که این داستان‌ها را نوشته، گاهی یک کاراکتر در طول زمان سفر می‌کند یا اتفاق‌ها با هم تلاقی پیدا می‌کنند.

گفتنیست یک عکاس  به اسم ساشا گلدبرگ اقدام به تلفیق کاراکترهای ابرقهرمان با زمینه‌ی هنر فلامانی کرده و نتیجه‌ی جالب توجهی حاصل شده می باشد.

قابل ذکر است که این درون‌مایه‌ی رایج به هنرهای دیگر هم سرایت کرده است و تصویرسازها و عکاس‌ها هم با یک ذهن فراواقعی گاهی اقدام به تلفیق و به هم ریختن وقایع تاریخی می‌کنند. تصور نمایید سوپرمن با همین توانایی‌های ابر-انسان‌اش در قرن ۱۶ میلادی زندگی می‌کرد. چه‌ گونه لباس می‌پوشید و چه تصویری از او نقاشی می‌شد که ما امروز می‌دیدیم؟ بتمن و رابین را در همین وضعیت تصور نمایید. می‌توانید تصور کنید کت‌وومن برای نقاشی شدن چه ژستی می‌گرفت؟ جوکر با آن گریم نقاب‌گونه چه طور؟ تمام این ابرقهرمان‌ها متعلق به فرهنگ قهرمان-پرست آمریکاست، در حالی که نقاشی‌های قرن ۱۶ سبک و سیاق اروپایی دارند.

مطلب مرتبط:
کدام گوشی مناسب عکاسی است؟ (تابستان ۹۴)

شایان ذکر است یک عکاس  به اسم «ساشا گلدبرگ» (Sacha Goldberg) اقدام به تلفیق کاراکترهای ابرقهرمان با زمینه‌ی ساشا گلدبرگ (Flemish) نموده و نتیجه‌ی جالب توجهی حاصل شده است. سبک نقاشی فلامانی از اوایل قرن ۱۵ در اروپا آغاز شد و تا قرن ۱۷ ادامه داشت. در دل این سبک، عناوینی مانند گوتیک، رنسانس و باروک مشاهده می‌گردد.

نکته‌ی دیگر این‌که گلدبرگ برای آماده کردن زمینه‌ی این پروژه‌ی عکاسی به خاطرات کودکی‌اش مراجعه کرده و بیش‌تر از ۱۰۰ نفر در این پروسه با او همکاری کرده‌اند که در بین آن‌ها ۵ طراح لباس، ۷ گریمور و ۵ نفر آرایشگر حضور داشته اند.

در ادامه باید بگوییم این مجموعه عکس‌ها در گالری دانشکده‌ی هنرپیشگی اولیویر (Olivier School Castaing Gallery) در پاریس به نمایش درآمدند.

در پایان باید بگوییم  آلبوم تعدادی از مجموعه عکس‌های ساشا گلدبرگ را تماشا نمایید…

 

اگر شما هم نکته‌ای برای اضافه کردن به آنچه گفته شد دارید خوشحال خواهیم شد آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. اگر این مقاله را مفید یافتید لطفا آن را با دوستان خود هم به اشتراک بگذارید.

منبع دیجیکالا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا شکل زیر را با استفاده از اعداد به ترتیب از چپ به راست بنویسید (ضد اسپم)