ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مجموعه عکس مهاجرت از سباستیائو سالگادو

تصاویر مهاجرت

حقیقت این است که انسان در اوج مدرنیته خوی وحشیگری خود را رها نکرده است. ناباورانه باید بگوییم در دهه هاى اخير، چند صد ميليون انسان بخاطر فقر، جنگ و سركوب از خانه و كاشانه ى خود جاكن شده اند. در این میان برخى گريختند تا جان خويش را حفظ كنند و بسيارى ديگر جان خود را به خطر انداختند تا از فقر و مسكنت برهند.
افراد زیادی در كمپهاى پناهندگان سكنى گزيدند و يا به حلبى آبادهاى جهان سومى پناه بردند. صرفا تعداد قلیلى از اینان خوش شانس بودند كه زندگى مقبولى در يك كشور متمول پيدا كردند.
ياین بدان معناست که تمام اينها تنها به دليل ترحم هاى اقتصادى و سياسى و فراتر از اراده ى فردى توانستند به ادامه حيات بپردازند.
باید اذعان نمود که تغييرات دهشتبار اقتصاد جهانى كه باعث تشديد فقر و مسكنت در مناطق روستايى جهان سومى شد، مهاجرت عظيم روستاييان از سويى ديگر، شهرهاى بى قانونى را پديد آورد كه مديريت ناپذير است.
تقريبا تمام مسائل اين دنيا به نحوى از انحا به هم ارتباط دارند. تمامى ما متاثر از شكاف عظيمى هستيم كه بين دارا و فقير ايجاد شده است. مكانيزه شدن كشاورزى بر حال امروز ما موثر است، نابودى طبيعت همچنين، زياده خواهى هاى سياستمداران براى تامين اهداف خود هم بى شك، حال همگى ما را دگرگون كرده است.
در اين همهمه، افرادى كه از خانه و كاشانه ى خود رانده شده اند، بى شك قربانيان ملموس اين آشوب بزرگ جهانى هستند.

مطلب مرتبط:
تصاویر برتر ماکرو از سایت 500PX

 

سباستیائو سالگادو یک لیتوانیائی برزیلی و ششمین فرزند از خانواده مردی چوپان است بعنوان یک عکاس مجموعه تصویری از مهاجرت منتشر نموده که در زیر به معرفی آن میپردازیم.

 

 

 

به امید برچیده شدن این پدیده شوم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا شکل زیر را با استفاده از اعداد به ترتیب از چپ به راست بنویسید (ضد اسپم)