ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مشخصات لنز‌های سینمایی زایس CP.3 XD با قیمت مناسب

Cine Lens

همانطور که احتمالا میدانید نمایشگاه NAB 2017 یکی از رویدادهای معتبر در دنیا است که هر ساله از روز 22 آوریل برابر با 2 اردیبهشت در لاس وگاس کار خود را آغاز میکند. گفتنی ایست لاس‌وگاس و کنفرانس NAB 2017 همیشه مورد استقبال علاقه مندان به عکاسی و فیلمبرداری بوده است. زایس تولید کننده معتبر آلمانی هم شبیه رقیبان خود در این موضوع، بی‌کار ننشسته و تولیداتی را برای معرفی به خاک آمریکا آورده است. لنز‌های سینمایی CP.3 XD یکی از همین سری تولیدات تازه زایس است که در حاشیه این کنفرانس نمایش آن برای عموم معرفی شده است.

طبق خبرهایی که منتشر شده است و به ادعای این تولیدکننده آلمانی، سری لنز‌های سینمایی CP.3 XD زایس درمقایسه با لنز‌های شبیه به دیگر از هزینه ای اقتصادی‌تر دارا خواهد بود و شامل ۱۰ لنز با فاصله کانونی‌های دارای اختلاف می‌باشند که برای دوربین‌های فول‌فریم دیزاین و تولید شده‌اند. به علاوه از طرف دیگر لنز‌های این خانواده درمقایسه با لنزهای سینمایی CP.2 زایس از ابعاد کوچک‌تری دارا هستند.

مطلب مرتبط:
شرکت سیگما طی اطلاعیه ای از عدم کار کرد درست 3 لنز خود با دوربین جدید کانن خبر داد

عبارت XD

در اینجا لازم است نکته ای را یادآوری کنیم که عبارت XD در اسم تجاری این سری، به معنی Extended Data می‌باشد و اشاره به ذخیره معلومات و متادیتای مرتبط به لنز دارد. لنز‌های سینمایی CP.3 XD این توانایی را دارند تا عنصر‌های مرتبط به اعوجاج‌ها و نزول نور لحظه ثبت تصویر را به ثبت برسانند. به خاطر این معلومات، ادیت و تصحیح عکس ها در مرحله پست‌پروداکشن، بسیار ساده و دقیق‌تر اجرا میشود. مدیر تولید کمپانی زایس، کریستف کاسناف پیرامون این مسئله بیان می کند:

همانطور که احتمالا میدانید لنز‌های سینمایی که قادرند متادیتای مرتبط به لنز را ذخیره کنند، معمولاً از هزینه بسیار بالایی دارا هستند و به علاوه از طرف دیگرً عنصر‌های مرتبط به اعوجاج لنز و نزول نور با زحمت زیاد و به روش دستی محاسبه می‌شوند که زمانی فراوانی را در مرحله ادیت و تدوین عکس ها به هدر می‌دهد. به همین دلیل زایس لنز‌های سینمایی CP.3 XD را دیزاین کره است که از هزینه بسیار معقولی دارا هستند و تکنولوژی صدرنشین و هالیوودی را در دست همه فیلم‌برداران قرار می‌دهد.

 

مطلب مرتبط:
معرفی دو لنز جدید برای دوربین مدیوم فرمت GFX 50S فوجی فیلم

قیمت CP.3 XD

گفتیم که قیمت لنز های سینمایی معمولا بالا هستند . اگر چه که زایس هزینه تمام شده این لنز را در مقایسه با لنز‌های شبیه به خود نسبتا پایین آورده است، با این وجود لنز‌های سینمایی CP.3 XD برای فیلم‌برداران آماتور بازهم گران به ذهن خطور میکند، به گونه‌ای که در مارکت آمریکا هر لنز از خانواده لنز‌های سینمایی CP.3 XD هزینه ای بین ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار، خواهد داشت. با این وجود زایس ورژن Non-XD این سری را نیز به مارکت معرفی خواهد نمود که از توانایی ثبت متادیتا دارا نیستند و به طبع هزینه پایین‌تری دارند.

در انتهای این گزارش ضروری به ذکر است که لنز‌های سینمایی CP.3 XD حداکثر تا انتهای پاییز سال ۲۰۱۷ روانه مارکت‌های جهانی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا شکل زیر را با استفاده از اعداد به ترتیب از چپ به راست بنویسید (ضد اسپم)