ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

پرتره های متحرک و الهام از تصاویر قدیمی

تصاویر GIF
با تکنولوزی پرتره های متحرک اشنایی دارید؟ تا بحال چنین تصاویری دیده اید؟ در این مقاله به استفاده از تصاویر قدیمی برای خلق چنین پرتره هایی پرداخته ایم. امیدواریم که ایم مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد.

همانطور که گفتیم ما در این مقاله قصد داریم سراغ مجموعه عکس های پرتره متحرک از عکاس مقیم نیویورک ویکتوریا ویل (Victoria Will) برویم تا ببینیم او برای ساخت این پرتره های متحرک افراد مشهور از کجا الهام گرفته است. ویکتوریا ویل (Victoria Will) برای خلق این پرتره ها که زاده خلاقیت و تکنولوژی جدید هستند، به نوعی از عکاسی پرتره سال های ۱۸۶۰ تا ۱۸۷۰ میلادی الهام گرفته است. در ادامه این مقاله از داستان پشت این پرتره های تماشایی مطلع خواهید شد.لطفا با ما همراه شوید.

 

پرسش : بطور کلی مبدا این پرتره های متحرک کجاست؟

به نظر شما این پرتره های متحرک از کچا شکل گرفته اند؟ در جواب این پرسش که او برای چنین پروژه منحصر به فردی از کجا الهام گرفته است باید بگوییم پرتره های متحرک نتیجه مستقیم چندین چیز هستند، اما مبدا اصلی آن ها پروژه «tintype» او است. ویکتوریا دوبار در جشنواره فیلم ساندنس عکاسی پرتره tintype انجام داده و عاشق این کار است. او برای عکاسی از ستاره ها در جشنواره فیلم ساندنس (۲۰۱۵) تصمیم گرفت دوربین DSLR خود را کنار گذاشته و دوربین قدیمی Graflex Super D را بردارد. در ادامه ی این مقاله بعضی از این عکس ها را خواهیم دید:

مطلب مرتبط:
تصاویر برتر ماکرو از سایت 500PX

وامیدواریم از دیدن این تصاویر لذت برده باشید.

ویکتوریا ویل (Victoria Will) نمی خواست که هر سال در جشنواره این روش را تکرار کند به این دلیل که دیگر نوآوری نبود . برای همین او از خود می پرسد: «برعکس این عکس های قدیمی tinytype چیست؟» و موارد متعددی از جمله عکاسی پولاروید را بررسی می کند. اما هیچ یک از آن ها برای ویکتوریا الهام بخش نبودند، چراکه او دنبال حس متفاوتی بود. درست بعد از آن بود که تکنولوژی جدید به فکر او آمددر واقع نقطه مقابل آن پرتره های قدیمی  و اینکه چقدر دوربین هایی که ما امروزه داریم شگفت انگیز هستند. ویکتوریا ویل (Victoria Will) تحقیق در مورد GIF ها یا فرمت عکس های متحرک  را آغاز کرد و به این فکر بود که چگونه آن ها را با پرتره های شگفت انگیزش ترکیب کند. اومتوجه شد که قبلا کسی چنین کاری با پرتره ها انجام نداده، و این شد که ایده شروع به شکل گیری و تکامل کرد تا چیزی متفاوت و منحصر بفرد خلق شود.

مطلب مرتبط:
برترین عکس های جشنواره IPPA WARDS در سال 2016

در پایین شماری از پرتره های متحرک ویکتوریا ویل (Victoria Will) را مشاهده خواهید کرد :

ویکتوریا ویل (Victoria Will) درباره خلاقیت چنین می گوید :

«به عنوان یک عکاس همیشه من بر این باورم هستم که بسیار مهم است از خلاقیت و وقتمان محافظت کنیم. شما نمی توانید بگویید: من راس ساعت ۳ بعد از ظهر خلاق خواهم شد. این جواب نمی دهد.»

در جواب این پرسش که آیا می توان از خلاقیت محافظت کرد؟ باید بگوییم که در حقیقت ویکتوریا ویل (Victoria Will) به تکریم ذهن خلاق باور دارد. وقتی حس کردید خلاقیت جریان یافته، باید آن زمان را به خلق کردن اختصاص دهید و اجازه دهید طبیعت هنری در شما جریان یابد.

نکته : به این عکس های متحرک، سینماگراف (cinemagraph) گفته می شود .

در پایان امیدوار هستیم که این آموزش عکاسی از ویکتوریا ویل (Victoria Will) برای شما عزیزان مفید و الهام بخش واقع شده باشد. لطفا دیدگاه های ارزشمندتان را پایین صفحه با ما در میان بگذارید.اگر این مقاله را مفید یافتید لطفا آن را با دوستان خود هم به اشتراک بگذارید.

مطلب مرتبط:
مجموعه عکس مهاجرت از سباستیائو سالگادو

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا شکل زیر را با استفاده از اعداد به ترتیب از چپ به راست بنویسید (ضد اسپم)